Standard.al

Erërat e stuhishme shkulin pemët, bllokojnë aksin Gjirokastër – Kakavijë

0

Moti i keq në qarkun e Gjirokastrës ka shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Në orët e para të mëngjesit një pemë është shkulur si pasojë e erës së stuhishme dhe shirave të rrëmbyeshëm në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë.

ARRSH së bashku me kontraktorin e mirëmbajtjes ndërhynë menjëherë duke normalizuar qarkullimin në këtë aks rrugor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.