Standard.al

Bled Mane ja fundos emisionin Dritan Hilës, fjalor banal në debatin me Goxhaj

0

Në emisionin “Arena” në RTV Ora te drejtuar nga gazetari Dritan Hila, ka plasur debati i cili ka perfunduar edhe ne perdorimin e nje fjalori aspak etik.

Keshtu i ftuari Bledi Mane, ka shperhtyer ne akuza me fjalor jo etik kundrejt avokatit Altin Goxhaj gjate debatit te zhvilluar lidhur me figuren e Soros. Ndersa Goxhaj po fliste per rolin e Bashes, Rames ne skenarin Soros ka nderhyre Mane i cili ka shperthyer me fjalorin e tij pasi avokati e quajti zagar te Mero Bazes.

 

Goxhaj: Protesta dështoi, kështu e solli Lulzim Basha.

Mane: O Altin pranoje që t’i e sulmon Bashën se nuk u bëre Avokat Populli.

Goxhaj: O zotëri nuk po shaj Meron dhe Ramën. Pse të dogji që po shaj Lulin.

Mane: Ore ti,. Unë të q* ty, Mero Bazen dhe Edi Ramën.

 

Edhe me rinisjen e emisionit, Mane nuk eshte permnbajtur dhe ka rinisur akuzat me fjalor te ulet ndaj Goxhaj , gje e cila ka detyruar drejtuesin e emisionit Hila qe ta nderprese per te dyten here emisionin. ” Po ma shkaterron emisionin”- i tha Hila, Manes.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.