Standard.al

Berisha godet Ramën me vargjet e Ali Asllanit: Hani, pini dhe rrëmbeni…

0

Në një postim të tijin në Facebook, ish kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur vargjet e famshme të Ali Asllanit për të goditur kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancën e tij.

Teksa publikon një fotomontazh ku shfaqen eksponentë të Rilindjes, që Berisha e pagëzon me emrin “Asambli Avdyli-Lala”, ish kryeministri merr edhe vargjet e njohura tashmë të poezisë “Hakërrimi”:

“Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhepe, mbushni arka,
të pabrek’ ju gjeti dreka, milionier’ ju gjeti darka!
Hani, pini e rrëmbeni, mbushni arka, mbushni xhepe,
gjersa populli bujar t’ju përgjigjet: peqe, lepe!”..

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.