Standard.al

Përfundon takimi i Bashës me Metën…

0

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta ke kryetarin e PD, Lulzim Basha , në Presidencë. Takimi nisi në orën 9:00 dhe zgjati 25 minuta. Qëllimi i takimit ishte diskutimi për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Lulzim Basha u largua pa dhënë asnjë deklaratë për mediat. Pritet që pas mesdite të deklarohet kreu i shtetit mbi takimin, por asgjë nuk është e konfirmuar zyrtarisht.

Meta po sot, pret në takim edhe kryeministrin dhe kryetarin e PS, Edi Ramën, deri në orën 13:00. Por, Rama e ka refuzuar ftesën që dje, nëpërmjet një mesazhi në Twitter.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.