Standard.al

Lubonja e thotë troç në emision: Funksionarë të lartë të implikuar në trafik droge e lloj-lloj aferash

0

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” tha se përgjimet e Bild janë skandal që duhet të trondisnin vendin.

Lubonja theksoi se në pushtet është krimi. Ai shtoi se ndërsa Rama ka krimin pjesë të vetes, sulmon opozitës pse iu vë flakën ca KZAZ-ve.

Në përgjimet e Bild pamë sesi një parti ishte kthyer në organizatë kriminale. Pas zbulimit, në vend se të ishte skandal, na bëhet sikur është skandal pse djegin. Del kryeministri dhe thotë ata që djegin janë antishteti, kurse ne që kemi funksionarë të lartë të implikuar në trafik droge e lloj-lloj aferash.

Thotë jemi shteti, nuk janë shteti, janë regjim. Ndërkombëtarët mbështetën dikë në Vietnamin e Jugut. Krimi ka marrë hov”, tha Lubonja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.