Standard.al

Kryepolici që organizoi skemën e vjedhjes së votave caktohet nga Rama për të ruajtur materialet zgjedhore

0

Para pak ditësh emri i tij ishte në faqet e  para të medias si specialist në çeshtjen e manipulimit të votave në Dibër. Ai është Robert Aga, polici që doli në përgjimet e gazetes me të madhe Gjermane  BILD.

Aga i kërkoi ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahirit një punë më të mirë në Bulqizë dhe duket se Rilindja e shpërbleu për punën e bërë. Sot, Arober Aga është polic në Bulqizë duke ndjekur edhhe këshillën e ish-shefit të tij, ku në përgjimet e publikuara nga BILD e këshillon ‘të mos e rruajë k***n’.

Sot, ai është fotografuar krejtësisht i pashqetësuar dhe në terezinë e tij duke ruajtur materialet zgjedhore që i përkasin KZAZ-ve në rrethin e Bulqizës. Atij i është dhënë dhe detyrë e rëndësishme që të ruajë materialet zgjedhore për zgjedhejt që priten të mbahen në 30 qershor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.