Standard.al

Kriza politike e kushtetuese, Basha pranon ftesën e Presidentit

0

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka ftuar zyrtarisht në takim kryetarin e Partisë Socialiste dhe kryetarin e Partisë Demokratike për të biseduar për situatën politike në vend.

Edi Rama e ka refuzuar ftesën e presidenti Meta për të diskutuar në lidhje me krizën politike. Ndërkaq mësohet se ftesa është pranuar nga kreu i PD-së Lulzim Basha. Takimi me liderin e opozitës është fiksuar të zhvillohet nesër në ora 09:00.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.