Standard.al

Ish-ministri i mbrojtjes i përgjigjet Ramës: Shqiptarët nuk shohin më kryeministër

0

Gjatë një mitingu, Edi Rama ashtu si ka bërë me shumë personazhe politike, kundërshtar të tij, ka përmendur edhe ish-ministrin e mbrojtjes Fatmir Mediu.

Rama është shprehur gjatë një tubimi se, “ kush merret me Fatmir Mediun”.

I menjëhershëm ka qenë reagimi.  “Unë merem dhe bashkohem me ata shqiptarë që bënë Shqipërinë vend anëtar të NATO-s dhe duan që Shqipëria të bëhet vend anëtar i BE, ku shqiptarët me votë të lirë dhe jo bandat e krimit dhe korrupsionit nën urdhrat dhe komandën e Ramës vendosin kë të shesin e të blejnë, dhe e kanë kthyer parlamentin dhe politikën në pazar të gjësë së gjallë”.

Reagimi i plotë i Fatmir Mediut:

Rama ky i marre qe mer ne goje gjithe Shqiperine me paska qare hallin se kush meret me Fatmir Mediun.

“Sa me shume te ngjitet majmuni ne peme aq me shume I sheh vetem fundin e kurrizit”

Fatkeqesisht Shqiptaret nuk shohin me kryeminister por prap…..n

Te mos shaje Rama me “diarene” e tij te perditshme, duhet te jesh ne reshtin e bandave apo rrjetit te tij te maskarrallikut.

Une merem dhe bashkohem me ata shqiptare qe bene Shqiperine vend anetar te NATOs dhe duan qe Shqiperia te behet vend anetare i BE, ku shqiptaret me vote te lire dhe jo bandat e krimit dhe korrupsionit nen urdhrat dhe komanden e Rames vendosin ke te shesin e te blejne, dhe e kane kthyer parlamentin dhe politiken ne pazar te gjese se gjalle.

Po perseris edhe njehere nese Driteroi do ishte gjalle do ndryshonte poezine e tij dhe do thoshte: “Ne vendin tim ne vendin tend, Rama i cmendur te gjithe po i cmend”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.