Standard.al

E FUNDIT/ Basha: Kolegji, vendim të parapërgatitur nga Rama

0

Lideri i PD-së, Lulzim Basha deklaratë nga selia blu

Basha në një deklaratë për mediat nga selia blu është shprehur se sot edhe Kolegji Zgjedhor u bë fasadë.

‘Asnjë institucion tjetër përveç Gjykatës Kushtetuese nuk mund të diskutojë dekretin e presidentit.

Kërkesa iu drejtua kolegjit nga një parti falso, një proces falso dhe me një vendim të parapërgatitur.

Pas parlamentit fasadë, prokurorisë, gjykatave fasadë, sot kemi edhe një kolegj fasadë’, tha ndër të tjera kreu i PD-së Lulzim Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.