Standard.al

Shteti është shndërruar në bandë…!!! Noka: Kanceri i qeverisë së krimit…

0

Ish-deputeti demokrat, Flamur Noka shprehet se çështja e vjedhjes së zgjedhjeve të mos ngushtohet tek fjalori banal i pushtetarëve. Sipas tij, “Kanceri i qeverisë së krimit duhet shkulur para se të na vrasë të gjithëve”.

Reagimi i Flamur Nokës

Ka nje perpjekje te vrullshme te pushtetit per te ngushtuar ceshtjen e vjedhjes se zgjedhjeve ne Diber tek fjalori banal i pushtetareve te majmur me parate e droges dhe te korrupsionit.
Ky eshte momenti qe te mos behemi pjese e propagandes se Bablokut te bandave te Dibres e te gjithe Shqiperise.
Pergjimet e publikuara nga Bild nxjerrin qarte si kristali:
Se Shteti eshte shnderruar ne bande
Se bandat e droges blejne votat dhe e komandojne pushtetin.
Keto dy fakte te renda dhe jo banaliteti i fjalorit te pushtetareve ka tronditur shqiptaret dhe miqte e huaj.
Shqiptarët jane te tronditur e te neveritur
Se ministra e deputete perdorin shefin e policise si komisar politik
Se Shefi i policise betohet e perbetohet per besnikeri politike ndaj Partise
Se Ministra e deputete i premtojne karriere shefit te policise si shperblim per masakren elektorale.
I premtohet karriere shefit te policise te Dibres, qe eshte edhe shef policie, edhe bos plantacionesh i hashashit, i dokumentuar ne listat e SHISH.
Kjo eshte gjëma qe kane sot ne dere shqiptaret. Ky eshte kanceri qe duhet shkulur, perpara se te na vrase te gjitheve.
Duhet bere sot. Neser do te jete vone!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.