Standard.al

“Rama kërcënon “me vizat” në SHBA dhe BE”, Bozdo: Bukur, ta fillojmë me Ramën, Gjushin dhe Gjiknurin…

0

Kryeministri Edi Rama prej kohësh kërcënon shqiptarët se kush cënon zgjedhjet nuk do të lejohet të shkojë në SHBA dhe vendet e BE-së.

Madje Rama ka paraqitur edhe amendamente për Kodin Penal, që parashikon ndalimin e udhëtimit nga 5 deri në 10 vjet për ata që do të guxojnë në prekin zgjedhjet.

Paralajmërimet e Ramës dalin në një kohë kur Bild ka publikuar një seri përgjimesh që zbardhin skemenë e manipulimit të votave në qarqet e Dibrës dhe Durrësit.
“Kush prish zgjedhjet nuk lejohet të udhëtojë jashtë!?

Bukur, ta fillojmë me Ramën, Gjushin dhe Gjiknurin…”, shkruan Enno Bozdo në një postim në rrjet.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.