Standard.al

Policia përdor gaz lotsjellës, ambulanca mer personat e lënduar

0

Ka agaravuar situata në Shkodër mes forcave speciale dhe qytetarëve.  disa qytetarë të Shkodrës kanë mbetur të plagosur nga sulmet e policisë me spraj, gaz dhe sende të tjera.

Policia vijon të hedhë gaz helmues mbi qytetarët duke shkaktuar lëndime tek këta të fundit.

Ndërkohë që Edi Rama nuk ka hequr dorë nga vizita e tij në qytetin e Shkodrës edhe pse qytetarët janë shprehur kundër kësaj vizite.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.