Standard.al

Përgjimet e Bild/ Reagon sërish Peter Tiede…

0

Pasi mbrëmë publikoi 10 përgjimet të tjera për dosjen 184, të cilat trazuan edhe njëherë politikën shqiptare ka reaguar sërish gazetari Peter Tiede. Ai ka bërë thirrje që t’i bëjnë bllok në Facebook profileve të tij false.

Tiede shkruan se është bërë ‘pre’ e sulmeve nga profile false në rrjetet sociale ndërsa thotë se ka raportuar e fshirë disa prej tyre, dhe do të vijojë ta bëjë kur të ketë pak më shumë kohë.

Theksojmë se paraditen e sotme në letrën dërguar Partisë Socialiste dhe Policisë, kryebashkiakja dha  dy arsye se përse e refuzon mitingun e Ramës në këtë qytet. E para është dekreti i Presidentit Ilir Meta i cili i ka anuluar zgjedhjet e 30 qershorit, dhe që është botuar edhe në Fletoren Zyrtare.  Arsyeja e dytë sipas Voltana Ademit është se në këtë periudhë të sezonit turistik, Shkodra nuk ka ambiente publike të lira për tubime të tilla elektorale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.