Standard.al

Parashikimi i motit, e enjte 20 qershor 2019

0

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të Lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën qëndrore e cila do të ifluencojë mot pjesërisht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E enjte, 20 qershor 2019: moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta deri mesatare ku nuk do të mungojnë rreshje shiu në formën e stuhive të izoluara në zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (WW) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   17/28°C

Zonat e  ulëta  21/35°C

Zonat  bregdetare 22/34°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.