Standard.al

Nën sulmin e Rilindjes!!! Përgjimet tek Bild/ Profile false të Rilindjes sulmojnë gazetarin gjerman…

0

Gazetari Peter Tiede është vënë nën sulmin e Rilindjes, pas publikimit të përgjimeve të vjedhjes së vota nga gazeta gjermane ‘Bild’.

Është vetë Tiede ai i cili shkruan në Facebook se qindra profile false e kanë sulmuar në rrjetin social Facebook duke e sharë dhe ofenduar.

Me një shënim të shkurtër në Facebook, Peter Tiede shkruan se i ka bllokuar disa dhjetëra prej tyre dhe do të vazhdojë ti bllokojë edhe profilet e tjera false që ka hapur Rilindja për të sharë dhe ofenduar këdo që i del kundër.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.