Standard.al

Momente të forta tensioni!!! VIDEO/ Kryebashkiakja Ademi i kërkon FNSH të largohet

0

Momente të forta tensioni në Shkodër, ku policia vijon të hedhë gaz ndaj protestuesve.

Voltana Ademi po udhëheq disa mijëra qytetarë të Shkodrës në pedonalen e qytetit, atje ku janë instaluar qindra forca policore me skafandra dhe mburoja, duke moslejuar kalimin e qytetarëve.

“A mundet të kalojmë në qytetin tonë”, i është drejtuar Ademi, kordonit me policë të FNSH, të cilët janë vendosur në mbrojtje të kryeministrit Edi Rama.

Ndërkohë që mbështetës të PS-së janë vendosur në anën tjetër të pedonales, ndërsa FNSH ndodhet mes protestuesve dhe një grupi të vogël që ishin në mitingun e Ramës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.