Standard.al

Lirinë e lëvizjes nuk na e sollën bastardët e Rilindjes!

0

Armand MAHO

Pra me pak fjale, Habilajt, Frrokajt, Ndokajt, Bajrat, Shullazet, Roshet, Begot, Avdylajt, e te tjere qe si mbaj mend, qe skane lene gje pa bere ne kete vend, nen bekimin e vella Olsit, Taulantit, Gjushit e te tjereve, lejohen te dalin lirisht iashte vendit por ata qe pengojne zhvillimin e “votimeve” jo! Po ashtu lejohet te dale Gjiknuri, Lali Eri, Elisa, Ahmetaj, Beqja, Afrim Qendro, qe jane kapur gafil ne vjedhje me miliona euro dhe e jane pergjegjes per dorezimin e vendit te oligarket por ata qe pengojne “votimet” jo!

Lejohet te dale jashte vendit Gjatesia, qe shkriu gjykatat, dhunoi sistemin, vrau njerez per drita, burgosi per proteste, ia vuri shkelmin cdo vlere qytetare qe mire apo keq kishim ngritur ne 30 vjet! Ai qe ngriti organizaten e strukturua rilindare, per vjedhje votash, kanabizim, PPP e me the e te thashe, por jo ata qe mundohen ta pengojne kete, ata denohen me 10 vjet “internim”! Te jetojne nen regjimin e ketij fare KM, pa pasur alternative per femijet, njesoj sic denoi diktatura shqiptaret me mbyllje kufijsh.

Vetem se harron qe nuk eshte me ne vitin 1945! Nje gje duhet ta mesoje ne rast se sja rrok dot inteligjenca e tij e kufizuar. Cdokujt qe i mohohet te takoje njerzit e tij, dhe te dale jashte kufijve vetem e vetem se ka dashur te mbroje te drejten qytetare per te zgjedhur, i lind e drejta tjeter te marre pushken e tja jape ballit atij qe vendos firmen apo voton nje ligj te tille.

Prandaj kujdes. Lirine, nuk na e sollen bastardet e Rilindjes, as gjytrymet e “opozites se re”! Ate e fituam qe kur terhoqem zvarre bustin e diktatorit qe kish gdhendur Kristaqi, atje tek ai shesh, ku te cmendurin e krahasojne me Skenderbeun.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.