Standard.al

Ja çfarë thoshte Ben Blushi në shtator 2016: Të votojë Dibra majtas, njësoj si Greqia të votojë masivisht Merkel

0

Ben Blushi ishte nje nder zerat me kritike brenda mazhorances se majte ne mandatin 2013-2017. Nje nder fjalimet e  tij te shumta kritike ne Parlament ishte edhe ai per zgjedhjet ne Diber, ku pas fitores se PS-se ne zgjedhjet e ribera ne 2016, kishte akuza te shumta edhe nga opozita per shantazhe kriminale dhe blerje masive te votes. Sic sot keto akuza po faktohen edhe nga pergjimet e publikuara nga BILD. Ne ate kohe Ben Blushi opozitar brenda mazhorances, sot me psot drejtori i televizionit TCH, theksonte se fitorja e soiclaiteve ne Diber eshte aq e pamundur sa mund te krahasohej me votimin e Greqise per Merkel, kur dihet ne fakt sa kritike ishin greket ndaj saj per borxhin e vene mbi Athinen.

FJALIMI I PLOTE

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.