Standard.al

Parashikimi i motit, 19 qershor 2019

0

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga qarkullimi i masava e ajrore të paqëndrueshme  në shtresat e larta të atmosferës të  cilat do të mbajnë mot pjesërisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Sot,19 qershor 2019 moti do të jetë me me diell përgjatë bregdetit ndëersa në zonat malore do të jetë me vranësira mesatare nga rreshje shiu në formën e stuhive të izoluara. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (WW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   15/27°C

Zonat e  ulëta  21/35°C

Zonat  bregdetare 22/34°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.