Standard.al

Vasili “kryqëzon” Ramën: Shiheni videon se si gënjente Edi Rama në Parlament

0

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një postim në profilin e tij në facebook, ka akuzuar kryeminisyrin Rama se ka mashtruar hapur në Kuvend vetëm një muaj më parë kur tha se “Qeveria hollandeze nuk ka ndërrmarrë dhe nuk ka dhenë ene shenja se do të ndërrmarrë hapin në bazë të vendimit të marrë nga parlamenti, ti drejtohet Komisionit Europian”

Vasili duke postuar videon e gënjeshtrës së radhës së Rama, shkruan se “Edi Rama po na gënjen prapë për vizat, a ka turp’

‘Edi Rama po na genjen prap per vizat, a ka turp ky!(VIDEO).

Edi Rama genjen shume, vazhdimisht dhe pacipesisht per vizat e shqiptareve.

Sot ne pergjigje te shqetesimit te z.Avramopulos per rrezikun e rikthimit te vizave per shqiptaret dhe preokupimit serioz te Presidentit Meta, Edi Rama na genjeu prap sot dhe tha:

“Ilir Meta mos shqetësohet për rikthimin e vizave (vizat nuk ka asnjë shans të rikthehen).”

Por ishte po ky Edi Rama, qe garantoi perpara parlamentit,se qeveria holandeze,sipas Rames, nuk do ta çonte ne BE kerkesen e Parlamenti Holandez per rivendosjen e vizave.(VIDEO).

Edi Rama po ben ç’mundet meqenese nuk e ndaloi dot liberalizimin e vizave ne vitin 2010,kur kercenonte qe 1 milion shqiptare do te shkonin ne Europe,tani po genjen me qellim,qe te arrije,qe te izoloje shqiptaret me cdo kusht.

Por e sigurte eshte qe shqiptaret do ta izolojne fort…Edi Ramen.

Shiheni videon se si genjente Edi Rama ne parlament.’, shkruan Vasili.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.