Standard.al

“Mos u bindni nga kalorësi dështak”, deputeti thirrje të fortë komisionerëve: Populli s’lejon instalim të diktaturës

0

Lefter Maliqi i ka drejtuar një thirrje komisionerëve që të bëjnë aktin e dorëheqjes, duke e cilësuar këtë si më patriotikun dhe demokratikun.

Deputeti i ka drejtuar një thirrje komisionerëve që të distancohen nga marrëzia, arrogance e një të sëmuri që sheh ëndrra me mbret, sultan e perandor.

Postimi i Maliqit

KQZ-ja politike e Kalorësit ti therras mëndjes , arsyes , dekreti i Presidentit është i detyrueshem për zbatim, mos të merrem me divorcet e martesat se s’ështe detyra e tyre dhe as me thirrje antiligjore ndaj protestuesve qe duan demokraci e zgjedhje te lira.

Rasti i prishjes se KZAZ në Tropojë nga populli tregon përshkallzimin ne cdo KZAZ ne gjithë vendin,situata po shkon drejt degradimit dhe përplasjes civile së pashmangshme .

Thirrje Komisioniereve në të gjitha KZAZ-te e vendit !! Jepni dorëheqje ,shmangni konfliktet mes jush,ju e dini se zgjedhjet me nje palë smund të bëhen,pasi populli s’lejon instalim te diktatures,mos u bindni nga kalorësi dështak.

Shikoni jeten dhe te ardhmen tuaj dhe te femijeve tuaj.Kaloresi e ka pare veten e familjen dhe e ka siguruar ne bunkerin e fortifikuar ne Surrel, kalorësi i ka sëndukët me florinj, euro, dollarë, paund, ka per vete dhe i mbetet plot tagji me lekë dhe per kalin.

Te dashur miqte e mi komisioniere beni aktin e dorëheqjes, eshte akti me patriotik me demoktratik, distancohuni nga marrëzia , arroganca e nje te semuri qe sheh ëndrra me mbret, sulltan e perandor.

Lereni vetem me kalin, gomarin, tao taon , ciu ciun dhe mamicen. Jemi shqiptare jemi vëllezer larg cdo pikpamje politike ,etnie dhe perkatësie fetare. Kalorësi e di se është zoti.

Lereni te shoh ëndrra, bashkohuni me socialistet e ndershem. Zgjidhni kalorësin qe ju sherben ju dhe jo oligarkeve,rilindjes dhe bandave .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.