Standard.al

Ikona e muzikës metal diagnostikohet me kancer, anulon të gjitha koncertet

0

Ikona e muzikës metal është diagnostikuar me kancer dhe ka nisur trajnimin e sëmundjes. kitaristi dhe vokalisti Dave Mustaine ka deklaruar se tashmë ka kancer në fyt dhe se po kalon një periudhën shumë të vështirë.

Këngëtari ka preferuar ta bëjë vetë lajmin publik në faqen zyrtare të grupit dhe aty ka rrëfyer vshtirësitë që ka hasur.

Është diçka që duhet të respektohet dhe të vazhdosh përpara – por kam hasur vështirësi edhe më pare. Po punoj fort me doktorët dhe kemi hartuar një plan trajtimi, i cili 90% mendohet se do të ketë sukses. Trajtimi ka filluar tashmë,”– shkruan Mustaine.

Grupi ka anuluar tashmë të gjitha koncertet por po vazhdon të punojë për albumin Dystopia.

Dave Mustaine e themeloi grupin Megadeth në vitin 1983, pasi u largua nga Metallica.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.