Standard.al

“Grabitja e Rinasit”/ Sekuestrohet pasuria e familjes Murataj, vlera rreth 1.5 milionë euro

0

Policia e Shtetit njoftoi se ka sekuestruar pasuritë me vlerë 1.5 milionë euro të Admir Muratajt dhe familjes së tij.

Sekuestrimi është bërë me akuzën se këto pasuri janë përfituar me anë të krimit të organizuar. Admir Murataj mbeti i vrarë në përplasjen me Policinë në kohën kur ai dhe banda e tij grabitën miliona euro të bankave, ngarkuar në avionin që ndodhej në pistën e Rinasit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.