Standard.al

E FUNDIT/ Gazetari i “BILD” publikon bisedën e Ramës: Përgjimet dëshmojnë, Qeveria manipuloi zgjedhjet

0

Ashtu sikundër kishte paralajmëruar gazetari i Bild, Peter Tiede ka publikuar të tjera përgjime nga belrja e votës në zgjedhjet e vitit 2017. Në përgjime gazetari gjerman ka publikuar një bisedë të përgjuar të kryeministrit Edi Rama gjatë procesit në zgjedhjet e Dibrës.

Shqipëria, një nga vendet më të bukura por edhe një nga vendet më të prapambetura në Evropë. Për turistët një tip i egër dhe i lirë i brendshëm në bregdetin e Adriatikut.

Por vendi po përballet me shkrirje në kaosin total: tani konsiderohet një republikë e drogës, si Kolumbia e Evropës. Dhe: Shqipëria kërcënon të bëhet kërcënim për Ballkanin e paqëndrueshëm.

Një nga arsyet: Vendi është bërë republikë mafioze, klanet kriminale rregullojnë politikën dhe jetën publike. Korrupsioni është normal, edhe blerja e votave në zgjedhje.

https://www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/wahl-manipulation-in-albanien-abhoer-baender-belegen-regierung-manipulierte-wahl-62666642.bild.html

Këto përgjime tregojnë se si kriminelë, zyrtarë të policisë dhe zyrtarë të lartë të qeverisë socialiste, duke përfshirë kryeministrin Edi Rama, ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, Ministrin e Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri, kreun e komisionit të ligjeve Ulsi Manja, anëtarin e komisionit të sigurisë Xhemal Qefalia, deputetin Pjerin Ndreu, aktualisht kandidat për kryetar bashkie të Lezhës, kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dhe figura të larta të qeverisë socialiste janë përfshirë bë blerjen e votave, intimidime ndaj votuesve të PD-së gjatë zgjedhjeve në Dibër.

Ketu gjeni videon e pubblikuar nga Bild: https://www.bild.de

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.