Standard.al

“Flakët e ferrit do të duken si valë deti”, Kaba: Mos i hidh ura zjarrit të përçarjes mes shqiptarëve!

0

Nga Dritan Kaba:

MOS I HIDH URA ZJARRIT TE PERÇARJES MES SHQIPTAREVE. FLAKET E FERRIT DO TE DUKEN SI VALE DETI!
Perçarja dhe vllavrasja qe do te sjellesh mes shqiptareve do te jete mallkimi me i madh qe do te kesh mbi koke, Edi.
E nise me planin tend te shperberjes se kufijve te Kosoves. A thua se t’i kishte lene trashegim daja!
Vazhdon me fjalime perçarese dhe po ndjell dhune! Ofendon shqiptaret. Fyen, ironizon dhe perqesh me shume se gjysmen e shqiptareve.
Po luan keq me ndjenjat e tyre.
Hiq dore nga kjo loje, o “trim”!
Nuk do kesh hotel qe te strehon me.
Nuk do kete makine te blinduar te fahihesh ne sediljen e pasme.
Mjaft u perpoqe te perçash shqiptaret. Mallkimet e nenave do i kesh mbi krye. Mallkimi i femijeve te prinderve qe po arreston do te ndjeke hap pas hapi, çdo dite te jetes.
Shuaje kete zjarr pa u ndezur mire, se do digjesh vete ne flaket e tij. Do jene flake shume me te tmerrshme se ato te Ferrit.
Jepi fund, sa pa nisur, luftes vllavrasese mes shqiptareve.
Edi, “trimeria” e bandave e ka fundin shpejt. Edhe haluçinaconet e te “fortit” jane te perkohshme.
Thirri mendjes para se te jete shume vone.
Populli ka nje fjale te urte: “Kur te vijne mendt, nuk t’i hajne as qente”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.