Standard.al

Denoncim i fortë/ Zbulohen vjedhjet e Erion Braçes dhe…

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vazhduar me denoncimet që i vijnë nga qytetarët në ‘Facebook’, teksa këtë radhë ka publikuar një mesazh ku flet për vjedhjet që po bën Erion Braçe së bashku me kryebashkiakun e Divjakës Fredi Kokoneshin.

Kokoneshi është kandidat i PS-së për një mandat të dytë në këtë bashki.

Statusi i Berishës:

Vjedhje, korrupsion, orgji ne narkoshtetin apo shtetin e mafies se droges!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital per dyshen famoze Braçe – Kokoneshi!

Vjedhje me lagunen e Karcastas.
Vjedhje me tenderat e karburantit
Orgji e dalldi ne bashkine e tarfikant Kokoneshit! sb

Doktor Berisha dua te sjelle ne vemendje veprimet skandaloze qe bene Brace ky Z/kryeinister “gjgand” Se bashku me tutorin Kokoneshi vazhdojne aferat e ndyra qe kane filluar qe ne kohen e Riformatos,Po reklamojne faktin se Kokonesho eshte nje kandidat pa rival per bashkin e Divjakes a thua se te dy se bashku kane biseduar me zotin qe vetem keta jane ata qe vendosin gjithcka.Ne te vertet nuk kane faje pasi keneta e Karavastase vazhdon te jap prodhim pa kontabilizuar asnje leke ne te ardhurat e bashkise,Banda qe drejton keneten vazhdon e qete pune ,pavaresisht bemave qe kane bere.Prokuroria ka nisur disa hetime penale per Kokoneshin por normalisht nuk mund te vazhdojne te zhvillohen pasi Brace eshte ne sintoni me banden.Vetem per tenderin e karburantin qe e mori kusheriri i Kokneshit u shpenezuan jo me pake s e320 milion leke.Per turpin e te gjitheve te gjitha tenderat qe jan e bere e behen ne bashki niveli i punimeve eshte me keq se skandaloz.Rruga e sapo pefunduar Divjak -Lusnje e gjitha e plasaritur,Sheshii qytetit i bere e i ribere disa here ,per mos te folur per rekrutimet e personelit qe vazhdojn te jen jashte cdo rregulli ligjor.Duhet ta finalizojm gjithe keto pislliqe me orgjit qe bene Kokoneshi e shoket dhe ne ambientet e bashkise.Kane arritur punonjesit e bashkis te fotografojne foto turpi madje e ne zyren e Kokoneshit.(per kete nuk ka e shume faje),se ky ka qene profesionin i pare i tije ,fakt i denancuar e nga sekretari i PS Berti Mone qe sot ndodhet si azilant politik ne France.Pra vazhdon telenovela Brace -Kokoneshi.Gjithsesi fundi nuk do jete i larget dhe per keta felliqesira.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.