Standard.al

Godet analisti i njohur: Vetëm në Shqipëri, nipi i shoferit të mbretit, do të shpallet mbret…

0

Pas dekretimit të shtyrjes së zgjedhjeve të 30 qershorit, Edi Rama vendosi që të sulmojë presidentin Ilir Meta, duke e cilësuar këtë vendim si nul.

Por përplasja mes dy institucioneve ka sjellë edhe ndarjen e opinionit publik dhe të analistëve.

Të shumtë janë ata që kanë dalë në krah të vendimit të presidentit Ilir Meta.

Me një status në Facebook ka reaguar edhe gazetari e analisti Ilir Demaliaj.

Ai ironizon Ramën duke i thënë ‘nipi shoferit të mbretit do të shpallet mbret’.

Reagimi i plotë i Ilir Demaliajt:

Vetëm në Shqipëri ndodh, që nipi shoferit të mbretit do të shpallet mbret.

Do të fitoj ilegjitimi- ilegjimitetit?!!

Nesër e enjte ditë PAZAR!

Të shikojmë nga do shkoj kanari.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.