Standard.al

Përgatituni për të nxehtin përvëlues: Nga e mërkura temperaturat mbi 38 gradë…

0

Sinoptikanët kanë paralajmëruar rritje temperaturash në ditët në vijim në vendin tonë.

Sipas meteoalb, nga e mërkura masat e nxehta ajrore do të dominojnë dhe temperaturat do t’i kalojnë 38 gradë celsius.

“Vijon ndikimi i masave ajrore nga jugu i detit Mesdhe dhe veriu i Afrikës duke bere që vendi jonë të mbetet me kthjellime dhe temperatura të larta deri në fundjavë. Zonat malore gjatë mesditës së sotme do të kenë rrebeshe afat-shkurtër shiu, nuk përjashtohet mundësia për breshër.

Temperaturat e ajrit, duke filluar që ditën e mërkurë rriten gradualisht duke bërë që në fundjavë të ngjiten mbi 38°C”, sqaron meteoalb.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.