Standard.al

“Futën në burg fukarenjtë!” Shpërthen Mërtiri: Këta janë kafshë që nuk ia kanë idenë se çfarë është shteti

0

E nisën me burgimin e fikarenjëve dhe po e mbarojnë me grusht shteti.

Kështu shkruan sociologu Ergys Mërtiri pas vendimit absurd të KQZ-së ditën e sotme.

Sipas tij, këta janë kafshë që nuk ia ka idenë se çfarë është shteti.

Postimi i plotë i Ergys Mërtirit

“E nisen qeverisjen duke futur ne burg fukarenjte qe nuk paguajne dritat me idene se po bejme shtet, dhe po e mbarojne me grusht shteti, ku KQZ-ja del mbi Presidentin e Republikes.

Keta jane thjesht kafshe qe nuk ia kane idene se cfare eshte shteti.
Disa vite me pare ish zv/Kryeministrja e Rames eshte shprehur se mund ta ndryshojnë kushtetuten edhe me VKM.

Në të njejten menyre thuhet se eshte shprehur dikur Enver Hoxha: Pse mor, ligjet tona do na pengojnë në?!”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.