Standard.al

“Këta banditë me Edi Ramën në krye e kanë kthyer Shqipërinë në çiflig të tyre”

0

Qeveria ka ndryshuar hartën territoriale, të miratuar nga Parlamenti në vitin 2016, me një vendim të marrë 10 ditë më parë, të mbajtur në fshehtësi. Vendimi i përket datës 29 maj, një ditë para se Edi Rama të niste fushatën. Sic rezulton nga verifikimet në hartat e reja që janë përditësuar, ka shumë ndryshime në disa bashki.

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj qeverisë Rama në rrjetin social facebook.

Statusi:

Lexoni se si banditet e qeverise ndryshojne ndarjen teritoriale dhe dhunojne ligjin dhe kushtetuten.

Keta bandite me Edi Ramen ne krye e kane kthyer Shqiperine ne çiflig te tyre dhe e ndajne ne copa sic duan, e vjedhin dhe e plaçkisin.

https://lapsi.al/2019/06/07/skandali-qeveria-ndryshon-ne-fshehtesi-harten-territoriale/?fbclid=IwAR1-OXdUSDSOYBafOHrqFRXNOMWGrG44cZvxD8rgFgrz52uDRglNsTcsdVM

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.