Standard.al

Deklaratë e fortë/ Basha: S’mund të konkurojmë me kriminelë në zgjedhje

0

Lideri  i PD Lulzim Basha LIVE nga selia blu në një konferencë shtypi me gazetarët.

“Na është dashur të ndërmarrim sakrifica të medha”, deklaroi Basha.

“Rama ngriti kulla me ekonominë e drogës”, tha ndër të tjera lideri i PD.

“Lidhjet e Ramës me krimin kanë filluar që para se të bëhej kryeministër. Që kur ishte kryetar bashkie u bë lavatriçe për pastrimin e parave të pista. Përmes lejeve të ndërtimit Rama ndërtoi një elitë politike në Tiranë dhe bleu drejtimin e PS. Bashkëpunimin me krimin e ktheu në model politik. Me anë të aleancës PS-krim mori pushtetin në 2013″.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.