Standard.al

Dako “rrëzon” Ramën live në TV: Avdyli, simpatizant i PS

0

 

V.Dako ne “Opinion”:  Ne nuk duam te humbim asnje vote, ndaj ju kam hapur telefonin dhe ju kam thene “po po, do e shohim”. Nuk jam as prokuror, as drejtues policie. Une hap cdo telefonate. Nuk e kam njohur kurre Astrit Avdylin fizikisht deri ne vitin 2016. Mbas ketij viti e kam njohur si shume njerez ne ate qytet. E dija qe ka qene i denuar. Nuk ka qene pjese e stafit elektoral, thjesht simpatizant i shpallur i PS. Nuk eshte anetar organizate, por simpatizant i PS.

Rama ne “Top Story”:  Kjo ka qenë një vendimmarrje në bashkëpunim me Vangjushin që i erdhi shpirti në majë të hundës për gjithë këtë situatë. Kemi bërë një vlerësim të të gjitha gjërave dhe vetë ai e ka pasur edhe këtë shqetësim sepse u bë tabelë qitje për diçka sipas tij është inskenim mbi bazë muhabetesh. Ka lidhje me një proces fushate në një zonë të caktuar ku këta njerëz që sot janë prapa hekurave kanë qenë historikisht në shërbim të Partisë Demokratike

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.