Standard.al

Reuters “plas bombën”: Protesta e radhës vendimtare për Shqipërinë! Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e Ramës

0

Agjencia prestigioze Reuters ka publikuar një artikull lidhur me protestën e shtatë kombëtare të opozitës, ku mijëra qytetarë shqiptar dolën në rrugë duke protestuar dhe kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.

Reauters shkruan se protesta e radhës do të jetë vendimtare për Shqipërinë. Sipas prestigjozes një protestë aq masive dhe e dhunshme mund të jetë e rrezikshme për negociatat e Shqipërisë por dhe ekonominë e të gjithë Ballkanit pasi trazirat e shumta do të ndikojnë negativisht pranë sezonit turistik.

Turistët britanikë por dhe të huajt kanë frikë se trazirat politike në Shqipëri do të kenë influencë në Maqedoninë e Veriut por dhe në Greqi dhe duket që rastet e dhunës do t’i ndalojnë ata për të udhëtuar në Ballkan për pushime, shkruan Reuters.

Lideri i opozites Lulzim Basha, tha se s’ka më kohë për fjalë dhe pritet që situata në protestën e fundit të jetë shumë e “nxehtë”.

“A do të arrijë protesta e opozitës të rrëzojë kryeministrin?” pyet Reuters në fund dhe këtë përgjigje mbetet për ta marrë, të shtunën e 8 qershorit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.