Standard.al

Gazeta kryesore austriake tjetër “shuplakë”: Nuk ka negociata me qeverinë e Edi Ramës

0

Gazeta kryesore austriake ‘Die Presse’ shkruan sot se është marrë de facto vendimi i Bashkimit Europian në lidhje me Shqipërinë.

Die Presse shkruan se BE nuk do të hapë negociatat me qeverinë e Edi Ramës.

Franca Holanda, Danimarka, por edhe Gjermania janë kundër. Sot këshilli i Ambasadorëve në BE-së do t’ia komunikojë këtë vendim komisionerit Johanes Hahn.

Një diplomat europian i ka thënë gazetës austriake ‘Die Presse’ se kishte ka dyshime të mëdha për vullnetin e sinqertë për reforma nga qeveria Rama.

Shihni protestat në Shqipëri dhe sidomos sesi reagon qeveria. A mund të dallosh aty një përpjekje?

Dhe të mos harrojmë: ishte Komisioni Europian që para dy tre  vjetësh paralajmëroi rrezikun e kapjes së shteti nga krimi i organizuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.