Standard.al

Shpërthen tek Parlamenti!!! Policia e Lleshit i kërkon medias të largohet

0

Tensionohet situata para parlamentit. Policia e Shtetit i ka bërë thirrje medias që të largohet nga vendi ku pritet të zhvillohet ndërhyrja, e cila është ende e panjohur.

Metoda sesi policia do të ndërhyjë është e panjohur deri më sot në këto protesta që ka zhvilluar opozita në 3 muaj.

Situata është e ngjashme me atë të mbrëmjes së 25 majit, ku u plagosën disa protestuesë dhe punonjës mediash. Në këto momente nuk shihen drejtuesit e opozitës, ndërsa thirrjet për t’u larguar nga oborri i parlamentit vazhdojnë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.