Standard.al

Mediat ndërkombëtare “sytë” nga Tirana, Associated Press: Opozita shqiptare në rrugë, kërkon zgjedhje të parakohshme

0

Protesta e opozitës, ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare. Associated Press, shkruan se opozita shqiptare vijon të protestojë dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme, pavarësisht thirrjeve të perëndimit për t’u ulur në dialog.

Mijëra mbështetës të opozitës shqiptare, kanë dalë në rrugë për të kërkuar zgjedhje të parakohshme, pavarësisht thirrjeve të përsëritura nga perëndimi, për t’u ulur në dialog. Mbështetësit e koalicionit opozitar të udhëhequr nga Partia Deokratike, u mblodhën në godinën qëndrore të qeverisë dhe akuzuan Partinë Socialiste të udhëhequr nga Edi Rama, për korrupsion dhe për lidhje me krimin e organizuar. Ata kërkojnë largimin e Ramës“, thuhet në shrkimin e AP.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.