Standard.al

Trajneri i ri i Inter, Antonio Conte flet për të ardhmen e Icardit

0

Conte në intervistën e tij për ‘BBC World Service’ gjithashtu u pyet edhe për mundësinë e transferimit të Lukakut, shkruan “Sportmediaset”.  Tekniku italian u mundua të japë një përgjigje diplomatike për sa i përket të ardhmes së Icardit, ndërsa për thashethemet e një marrëveshje të mundshme me Lukakun, ai “dribloi” pyetjen e gazetarit. Icardi? “Unë mendoj se në këtë moment është shumë e vështirë që të flasim për këtë. Do bisedoj me Icardin ditët në vijim”, tha fillimisht trajneri i Inter. “Sigurisht ne kemi një plan dhe do të tentojmë të përmirësojmë ekipin, por po ashtu është me rëndësi që të kemi ambicie të mëdha”, vijoi Conte. “Nuk është e vërtet takimet ndërmjet Interit dhe Lukakut, por unë e përsëri është një drejtor sportiv që flet për këtë çështje dhe i përgjigjet pyetjeve për transferimet e verës”, tha trajneri italian.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.