Standard.al

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve/ Një i vdekur, një i plagosur rëndë

0

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli, 22 vjeç, ka vdekur në vend, kurse tjetri Eno Mata është plagosur rëndë dhe ndodhet në spital. Atentati ndodhi rreth orës 1 të natës, në orët e para të 27 majit.

Ministria e Brendshme njoftoi se “forca të shumta të Policisë Vlorë dhe FNSH-së po krehin zonën, ku në fshatin Bishan është konstatuar duke u djegur një automjet tip Mercedes Benz, i cili dyshohet të jetë përdorur nga autorët. Është ngritur një grup i posaçëm hetimor i cili vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.