Standard.al

Momentet e tensionit para Parlamentit. Si u ndalua përshkallëzimi i përplasjes

0

Ndryshe nga herët e tjera protesta e opozitës të përmbyllur pa akte dhune. Por në disa momente protestuesit kanë hedhur sende të forta në drejtim të forcave të rendit.

Zyrtarët e lartë kanë dal para turmës për t’i ndaluar në konfrontimin me policinë.

Ndërkohë që kryetari i opozitës, Lulzim Basha dhe krerët e tjerë të forcave aleate kanë tërhequr tumat drejt selisë së PD-së.

LSA ka shkrepur disa momente kur militantët kanë hedhur sende të forta dhe kanë rrëzuar barrierat metalike të vendosura nga policia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.