Standard.al

Balla provokon protestuesit: Kushdo që guxon të cënojë zgjedhjet, do të ndëshkohet

0

Pak orë para protestës së thirrur nga opozita, e cila kërkon prej 4 muajsh dorëheqjen e Edi Ramës nga posti i kryeministrit dhe krijimin e një qeverie tranzitore, Taulant Balla, Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, ka provokuar protestuesit.

Balla nga Prrenjasi, ku ka prezantuar kandidatin për kryebashkiak, Nuri Belba, ka deklaruar se zgjedhjet e 30 qershorit janë detyrim kushtetues, ndërsa zgjedhjet parlamentare do të mbahen në 2021.

“Shteti fillon nga respektimi i Kushtetutës dhe i ligjeve nga të gjithë. Zgjedhjet me 30 Qershor janë detyrim Kushtetues.

Askush nuk mund të dalë mbi Kushtetutën. Ligji jep ndërshkim shembullor për këdo që do të guxojë të cënojë zgjedhjet. Edi Rama do të marrë në vitin 2021 mandatin e tretë qeverisës”, deklaroi Balla.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.