Standard.al

“Analfabeti politik është kaq gomar sa krekoset dhe e fryn gjoksin”, Vasili: Edi Rama si shkollëpak, por tani edhe si analfabet…

0

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili në rrjetin social facebook ka raguar me kritika të ashpra ndaj kryeministrit Rama.

Statusi:

Edi Rama si shkollepak, por tani edhe si analfabet intelektual dhe politik e shtremberoi edhe Tolstoin.

Po se çfare perfaqeson ky lloj analfabeti si puna e ketij Edi Rames me mirë nga te gjithe e percakton i madhi Bertold Breht me vargjet e tij dhe ja se si :

“Analfabeti politik”!

“Analfabeti më i keq është analfabeti politik.
Analfabeti politik është kaq
gomar sa krekoset dhe e fryn gjoksin
duke thënë se e urren politikën.
Nuk e di hajvani
se nga injoranca e tij politike
lind prostituta,
fëmija i lënë rrugëve,
grabitësi me thyerje,
lind më i keqi i të gjithë banditëve,
që është politikani mashtrues,
mafiozi i korruptuar!”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.