Standard.al

“Protesta e studentëve”, mesazh për Ramën: Fasada dhe propaganda nuk të bëjnë më punë…

0

Studenti Arlind Hoxha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora teksa komentoi arsyet pse studentët kanë vendosur të rikthehen në protestë, i adresoi një mesazh kryeministrit Edi Rama.

Hoxha tha se propaganda e qeverisë nuk bën më punë tek studentët.

HoxhaFasada dhe propaganda nuk bëjnë më punë tek studentët. Duhet të ulet realisht të punojë për arsimin, sepse arsimi nuk është as i djathtë dhe as i majtë. Është i rinisë shqiptare. Nuk duhet ti lëmë të cunguar brezat në një arsim jo cilësor, por duhet të arrijmë një arsim cilësor dhe të ecë përpara.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.