Standard.al

Kapriçot e motit/ Shikoni parashikimin për pasdite dhe nesër…

0

Orët në vijim të ditës së shtunë dominohen nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të pësojnë zhvillim duke gjeneruar shira të dobët dhe lokale.

Parashikohet që nesër vranësirat dhe shirat e dobët të mbeten prezent, kryesisht në zonat malore. Fundjava pritet me diell dhe vranësira që mund të sjellin shira të lehta në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë nesër, por fundjava sjell rritje më të ndjeshme të tyre duke bërë që termometri të ngjitet mbi 27 gradë C.

 

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.