Standard.al

Rama protagonist në varrimin e një Dëshmori, shkon në homazhet e Major Tanushit me poture

0

Ditën e sotme iu dha lamtumira e fundit “Dëshmorit të Atdheut”, major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Në nder të komandantit të kontigjentit shqiptar në Letoni sot është shpallur ditë zie kombëtare dhe në në të gjitha institucionet publike e private, flamuri kombëtar do të ulet në gjysmështizë.

Nuk mund të mungonte as kryeministri Edi Rama, i cili shkoi në homazhe me një veshje aspak të denjë për një ceremoni mortore.

Nga kjo merr shkas edhe mjeshtri i memeve Genc Sejko, i cili në një prej tyre “kapet” me kryeministrin pikërisht te veshja e padenjë..

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.