Standard.al

Përmbyten mijëra ha të mbjella, Berisha: Fermerët janë braktisur nga Edvini dhe narkoklubi i tij!

0

Shirat e fundit në Shqipëri kanë sjellë edhe njëherë në vëmendje fenomenin  përmbytjeve në vend. Një situatë katastrofike u paraqit sot kur me mijëra hektarë të mbjella u përmbytën nga mungesa e bonifikimeve.

Denoncimi vjen edhe nga një qytetar në Zejmen i cili shkruan se qeveria nuk merr asnjë masë për përmbytjen. Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në profilin e tij në facebook ka bërë publike denoncimin, ku shkruan

‘Fermeret e braktisur nga Edvini dhe narkoklubi i tij!

Miq, qindra e qindra hektare toka te mbjella jane te permbytura por Edvini dhe narkoklubi i tij i nates, eshte fjala per narkoqeverine, as qe ndjehen fare. Per ata fermeret nuk ekzistojne.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr,Ne Zejmen e Spitën fushat janë permbytur, qeveria nuk merr asnjë masë, po të ishin mbjellë me hashash me siguri do ta kullonte ujin nga parcelat anonim ju lutem.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.