Standard.al

Nisin homazhet për major Tanushin, 3 fëmijët e mitur pjesë e ceremonisë ( FOTOT prekëse )

0

Në Muzeun Kombëtar po mbahen sot homazhet në nderim të majorit Klodian Tanushi, i cili mbeti i vrarë pas shpërthimit të një mine në bazën ushtarake të Letonisë.

Në nder të tij sot është shpallur edhe ditë zie kombëtare në vend dhe flamujt janë ulur në gjysëm shtizë.  Menjëherë pas përfundimit të ceremonisë shtetërore, arkivoli me trupin e major Tanushit do të vendoset në shtrat topi dhe do përcillet në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, ku do t’i jepet lamtumira e fundit.

 

Po ashtu pranë trupit të të atit tashmë Dëshmor i Atdheut, kanë qenë dhe tre fëmijët e mitur të majorit Tanushi.

ImageImageImageImageImageImageImage

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.