Standard.al

Bushati “zbërthen” Ramën: Vihet në vështirësi kur i tund themelin e propagandës

0

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka komentuar protestën e opozitës dhe shpalosjen e sloganeve në fasadën e kryeministrisë. Bushati tha se në pamundësi për të përdorur muskujt dhe për ta mundur pushtetin duke përdorur vetëm këtë formë, mënyra të tjera si njollosja e fasadës së kryeministrisë, janë efektive.

Që kur filloi kriza e protestave të studentëve, duket se Edi Rama vihet në vështirësi kur i tund themelin e propagandës, Ttha Bushati.

Në atë demonstrim, themeli i propagandës po i shpërbëhej. Kemi parë në këto vite, kur u bë qendra COD, kërpudha Markiza, dukej tek ndërkombëtarët, sikur kishim një njeri të hapur, një artist. Por të projektosh, që kjo është godina e krimint, mafias, këtu janë bërë planet e vjedhjeve apo si do ushtrohet dhunë ndaj protestuesve, mendoj se sloganet ishin një gjetje”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.