Standard.al

E bujshme/ Vasili nxjerr videon: Rama egërsisht kundër Trump. Pse heshtën ndërkombëtarët?

0

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili i kujton partnerëve ndërkombëtarë që kanë nisur të hedhin sytë e kritikave nga kreu i Qeverisë, Edi Rama se ata heshtën pikërisht në kohën kur duhet të bënin të kundërtën.

Përmes rrjeteve sociale, Vasili risjell për vëmendjen e publikut deklaratat që kryeministri Edi Rama bënte kundër kandidatit të atëhershëm në garën presidenciale në SHBA, Donald Trump.

Reagimi i Petrit Vasilit

Edi Rama egërsisht kundër Trump.

Ndërkombëtarët që sot flasin atëherë heshtën!!!(VIDEO)

Shikoni videon se si Edi Rama çfarë nuk thoshte për Trump në kohën e zgjedhjeve në Amerikë.

Asnjë nga ndërkombëtarët në Tirane nuk tha hiçgjë në atë kohë!!!

A ishte kërcënim më se i qartë dhe vulgar ky??

Ai ishte kryeministër Edi Rama kur e tha??

A ishte qëndrim i egër armiqësor ndaj z. Trump??

A ishte shkelje e ligjit dhe etikës ndërhyrja në zgjedhjet e Amerikës???

Ndërsa sot, po këta ndërkombëtarë të Tiranës janë shumë të “merakosur” për fjalën e lirë të të rinjve të lirë që protestojnë kundër krimit, drogës dhe diktataturës, dhe kundër kujtdo…. që i krijon alibi qeverisë së diskredituar të Edi Ramës.

Shihni videon dhe gjykoni mbi “paanshmërinë” e tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.