Standard.al

Shpërthen Shkullaku ndaj ambasadorit Borschardt: Të të vij turp që çke me të!

0

Një parrullë e shkruar nga një grup qytetarësh të revoltuar në afërsi të banesës ku jeton ambasadori i OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt, po reklamohet si kërcënim nga mazhoranca dhe jo vetëm.

Por analisti Armand Shkullaku, i ftuar në “Opinion” ka një tjetër qëndrim për këtë ngjarje.

Sipas tij, parulla “Shame on you” nuk është aspak kërcënim pasi të tilla shkrime shihen kudo.

“Nëse ka patur ndonjë të dhënë dhe kërcënim për atë është shumë serioze. Jo vetëm Borchardt por per këdo ambasador. Nëse është fjala për këtë parullë, ky është karagjozllëk. Të tilla parulla shkruhen kudo, kemi parë presidentë që gjuhen me këpucë. Ka shumë diplomatë që mbajnë qëndrime që herë na pëlqejnë e herë jo. Problemi është se këto deklarata, personi që e thotë të ketë një lloj autoriteti. Nëse diplomati shndërrohet në kloun e kur bën deklaratë më të fortë se Edi Rama, ti vij turp që çke me të”, u shpreh Shkullaku.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.