Standard.al

I gjuajti me shkelm Llaqi Nako tregon historinë për të cilën është penduar…

0

I ftuar mbrëmjen e djeshme  “Në Kurthin e Piter Panit” ishte artisti shumë i dashur për publikun, Llaqi Nako i cili gjatë emisionit rrëfeu një histori me djalin e tij, Albi Nakon, një nga koreografët më të suksseshëm në Shqipëri.

Llaqi Nako tregoi se kur Albi ishte i vogël i ka gjuajtur një herë dhe për këtë është penduar aq shumë sa ka ndjenjur 1 javë pa ngrenë.

“Mbaj mend kur Albi dhe e motra ishin të vegjël, unë isha duke punuar. Ata po luanin dhe po më bezdisnin. U fola një herë, u fola dy herë, tri herë, por nuk më dëgjuan. U ngrita dhe po e ndiqja Albin. Ai doli nga kuzhina, në korridor, mbërriti te dera, po s’kishte ku shkonte. Atëherë i gju.a.jta me shkelmaq fort sa ai u perplas te dera. Pastaj më tha: “Ah, mor babë, sa më kevrare…” Pas kësaj, mbeta pa ngrënë një javë”, tregoi Llaqi Nako i penduar.

Image

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.